Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Grey hajó

Grey hajó 2016 jan. 04 10:55 #1

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Minden Balatoni hajósnak kívánok Boldog újévet és jó szelet :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Grey hajó 2015 nov. 16 17:17 #2

Köszi szépen, de egy kicsit távolabb vagyok, pontosabban Debrecenben. Ha kész lesz tervezem levinni a Balatonra is.

Grey hajó 2015 nov. 14 19:15 #3

Szia!

Én is új vagyok itt, merre vagy, vagyis hol zajlanak a munkálatok? Én budaörsi vagyok, a Nene pedig Balatonakarattyán piroslik a Becsrényi csónakmenedékben szóval ha nem vagy nagyon messze szívesen segítek ha időm engedi. Kiemelném, hogy igazából a vashoz konyítok de van két kezem ami sokszor épp elég! :D

Grey hajó 2015 nov. 11 19:48 #4

Kedves Fórumtársak!
Lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb topic a bejegyzésemnek, de akkor szóljatok átköltözök egy másikba.
Nem kisebb fába vágtam a fejszémet, mint a Sobri Jóska felújításába. Mikor itt megláttam a képeket úgy éreztem muszáj csatlakoznom a társasághoz. Nem hiszem, hogy ismertek, még új vagyok a fórumon, de remélem hogy ez idővel megváltozik. Ha jók az értesüléseim Géza volt az egyik ex-ex tulajdonosa a hajónak. Most hozzám került és az a szándékom, hogy visszaállítom eredeti állapotába amennyire tudom. Ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy információval, tanácsokkal, tapasztalatokkal bővítsétek tudásomat.

Grey hajó 2015 aug. 28 21:56 #5

Hát, nem is kicsit. Köszönöm, kedves Tőled, hogy így számontartasz.

Grey hajó 2015 aug. 28 16:13 #6

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Géza bátyám !
Kicsit megdobogtatom a szíved ;)

sobri1.jpg

sobri2.jpg

A neten találtam neked
/// www.sailing.hu/hirdetes/felujitasra-varo...rajolle-elado/502555 ///
Utolsó szerkesztés: 2015 aug. 28 18:23 Írta: Grey. Indoklás: _

Grey hajó 2015 aug. 23 16:50 #7

Mondjátok mi az a félutoszlop? Nyiltvízi találkozás volt? Az olyant nem szerettem, bizonytalannak éreztem. Írhatnátok mi volt. Üdvözlettel Géza.

Aug 21. 2015 aug. 19 11:36 #8

Hello,

mivel többen jeleztétek hogy jöttök, így biztosan indul a túra, a megbeszéltek szerint 20-án 13.00 kor találkozunk, a Siófok-Alsóörs félút oszlopnál, bevárjuk egymást, egészen pontosan 2-ig várunk, amikor is együtt indulunk valamerre, ahol az estét és az éjszakát eltöltjük, majd 21-én pénteken vitrolázgatunk közösen délutánig.

Ott tali, jó szelet!!
Csimbi

Aug 21. 2015 aug. 17 17:22 #9

Fülessel mennénk.

Aug 21. 2015 aug. 17 16:33 #10

Sziasztok!

Az aug. 20-i napra a Beszédesen kitaláltunk egy közös túrát, úgy hogy találkozunk 20-án a keleti medence közepén, együtt elvitorlázunk pl. Tihanyba, ott nézünk tűzijátékot, majd közösen megünnepeljük az estét, másnap, azaz 21-én kicsi közös vitorlázgatás után mindenki megy a saját dolgára.

Ebben az időjárásban ez aktuális lehet?

Csimbi

Grey hajó 2015 aug. 11 20:11 #11

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
A Velencei tavon csak egyet láttam , Agárdon ,még nyár elején ,de csak messziről .
Szerintem van még több is .
Én a Balatonra szeretnék nagyobb hajót , ha megtanulom kezelni őket . Két hete Zamárdiban vitorláztam , vasárnap , a vihar utáni napon .Először enyhe szél volt ,de később felerősödött , és dobálta a hajót rendesen .Kis hajó ,13 nm vitorla. Este könnyen elaludtam ... B)

Grey hajó 2015 aug. 11 18:17 #12

Köszönöm a gyors választ. Leolvasta a számot és továbblépett. Nem ismerem azt a hajót.Velenceire kéne? Ott hányról tudsz?

Grey hajó 2015 aug. 11 17:38 #13

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Idáig nem keresett senki . Gondolom felhívta a telefonszámot . Kép nincs , Nyíregyházán van egy udvarban , a tulajdonos azt mondja , a fa árbóc el van törve, és egy helyen rés van a palánkozáson . 300e.-t kért volna érte , ami nekem túllépi az idei költségvetésemet , plusz a szállítási költség (fejér megye) , plusz felújítás ... ez nekem sok lenne, hiába vagyok laminátor .
A hétvégén Zamárdi -Felsőn láttam egy gyönyörű 15-öst . Most lett felújítva . Nem fa a deck,, de nekem nagyon tetszik így is. Csak a cockpitban sikerült körülnéznem . Virgo a neve . Te ismerted ,Géza ?

Grey hajó 2015 aug. 11 13:45 #14

Grey, megkeresett akit íratam? Nálam teljesen eltünt. Kiváncsi lennék mi lesz a Sobri Jóskával. Egy képet ha van, feltehetnél. Üdv. G.

Grey hajó 2015 aug. 04 20:07 #15

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
A Sobri-ról itt tudhatsz meg többet : Virgo Richárd 06 20 8245420 - a régi fórumon ez van fent -
Az én emilem :grey5@freemail.hu

Grey hajó 2015 aug. 04 19:17 #16

Legalább valaki olvassa. Nem nagy élmény mi? Említve lettél mert egy régi versenyző akarja a Sobri Jóskát felújítani, pontosabb címet nem tudtam mondani ezért a nyakadba sóztam. Ne haragudj. Majd jön.

Grey hajó 2015 aug. 04 14:04 #17

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Velem kapcsolatba léphettek ,minden nap jövök olvasni .... B)

Grey hajó 2015 aug. 04 07:45 #18

K.Laci itt vagy? Na, ennyit tudok. Greyvel itt is kapcsolatba léphetsz. Üdv. Géza.

Grey hajó 2015 júl. 07 15:51 #19

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Éppen most beszéltem a tulajdonosával . Nyíregyházán van jelenleg , 3 éve vette meg .Ígérte , küld róla képet . Mostanában kalózkodom a Velencei tavon .Csak családi körben :) Köszönöm hogy gondoltál rám . A fórumot rendszeresen olvasom .

Grey hajó 2015 júl. 07 15:42 #20

Üdv Grey, aztán elszegődtél valahová? De sokszor vágytam egy nagyobb tömegű legénységre... A SOBRI JÓSKA teljesen eltűnt. Nem tudok róla.

Grey hajó 2015 júl. 07 15:31 #21

Zoltán, remekül kivágtad magad ! A nyílt víz felé eső partoldalnál szerettem állni. Északiban ugyan reggelre homok volt a ponyva alatt is, de éjjel a parton ülve csodálatos volt. Kezdem feldolgozni a vázlataimat akkoriból, újra élem a történetet. Irigykedve nézem a képet, szépségek gyüjteménye. Ilyen hajó mellett szívesen áll az ember... még képet, még képet !

Grey hajó 2015 júl. 07 15:24 #22

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Szia Géza
A régi fórumban olvastam,hogy megvan a Sobri ....

Grey hajó 2015 júl. 07 11:11 #23

B) Ez már igaz. A családi túrán kissé szemellenzős vagyok. Csak egy szépséget veszek észre:

Grey hajó 2015 júl. 06 21:38 #24

A nőkről nem beszéltél. Déli part... de gyönyörűek vitorlázni is tudtak. Finom sütiket is .Csak feltünt most ez a bizonyos irányú szűlátókörüséged. Bár Janóról is jó volt hallani. Teszel fel képet majd ide?

Grey hajó 2015 júl. 06 13:06 #25

Kedves Géza,
Mi is nagyon szeretünk a Port Lacajba menni, és évente pár alkalommal megérezni az igazi jollés világ hangulatát.
Először csak 2011-ben jártunk ott, a frissen szerzett 15-ös jollénkkal, nulla vitorlás tapasztalattal, kíváncsian és várakozón, az akkori nagyhajós jolle bajnokságon. Nagyon megfogott bennünket az a hely, és azóta minden évben elmentünk a fonyódi bajnokságra kíváncsiskodni, ámulni a sporttársak ügyességén, ahogyan versenyezni tudnak és hallgatni az esti, néha kissé hangosra sikeredő élménybeszámolóikat.
Sajnos idén a szövetség máshol rendezi meg az OB-t, így a várt találkozóra Füreden kerül majd sor. A verseny kikérésére kőkemény anyagi okok miatt nem került sor. Kár, mert a versenyzésen túl lehetőséget adott volna egy találkozóra azokkal a flottatársakkal is, akik a nyugati medencében hajóznak és nem látogatják a nagy távolság és az időhiány miatt a keleti medencében rendezett eseményeket.
Így egy családi túrát tettünk csak, de nem csalódtunk, a Lacajban a jól ismert vendégszeretettel fogadtak bennünket. Az üdvözlő ital nem maradt el, de mellette az őszinteség sem, mert Janó a kisfiaim lelkére kötötte, hogy legközelebb át ne adják nekem a kormányrudat, mert sokkal ügyesebben ki tudnának kötni nálam. :)
Igaz is, de nem bánom, örülök neki.
Feltöltődéshez a legjobb hely a védművön lévő pad, ahonnan órákig tudom nézegetni a Balatont és a Badacsonyt. Szerencsére van egy festmény a szobánk falán, ezt ábrázolja, bármikor ránézhetek, amíg a következő nyáron ismét láthatom élőben a tájat.
A Lacaj különlegességét az adja, hogy a 25-ösök a saját birtokukon látnak vendégül. A kikötő egy viszonylag kis közösség nyaralója. Mi, a nagy Bahart kikötőkben, vagy akár a Hajógyári kikötőben tanyázó hajóhely bérlők nem fogjuk tudni úgy vendégül látni a hajós vendégeinket (pl. a locsolástól tocsogó gyepszőnyegen), mint a Port Lacaj nyugodt öblében ringatózó nagy jollék gazdái. A saját kezükkel építették a kikötőt és gondozzák a maguk és egyre inkább az unokáik számára, ezért a legnagyobb elismerésem feléjük.
A képeket igyekszem feltölteni és írok még pár sort hamarosan privát üzenetben is.

Grey hajó 2015 júl. 04 09:06 #26

Zoltán, irígykedve olvaslak a "Füles"en. Egy két fotónak örültem volna... Tatus (Janó) igen sokat tett a jolle osztályért. Az ilyesmit nem szabad felejteni.Ott akkor jó kezekbe kerültél. Megfigyeltem, a 25ösék jobban figyelnek a 15ösékre, mint mi őrájuk. Most gondolkodtam el ezen. Talán a kimondottan Port Lacaji jolleségből adódik. Ott otthon érezheti magát egy jollés, tapasztaltam éveken át.

Grey hajó 2015 már. 04 11:33 #27

Érdekes, nem jön be a cím amit írtam az elöbb. De a google KÉPEKnél írva: 12 foot dinghy bejön a sok kép, lehet csemegézni.

Grey hajó 2015 már. 04 11:14 #28

Megfigyeltem, az egyedül vitorlázók szereztek előbb- utóbb 15öst. Vagy Belugát ( az az igazi franciafajta!). Az ötvenes évekig a Balatoni dingi osztály is volt. A megszünte hiány a hajópalettán. Legutóbb Litkey Farkas próbálkozott a felújításával. A másik fórumon kezdtünk Székely Zoltánnal eszmélkedni az egyedül vitorlázás hasznáról, erről aztán eszembe jutott mindenféle. Ide jöttem át, folytatni mivel Grei kezdett már más érdekes hajókról beszélni itt is. Ez a dingi dolog mindíg is piszkált. Azokon a régi versenyeken a dingik is futottak körülöttünk. Nem is gyenge szélben. Vagány banda volt, nem irigyeltük akkor ott őket. Pár éve találkoztam egy, az öregedő vitorlázók közt népszerű igazi(!) hajócskával :https://www.google.hu/search?hl=hu&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=643&q=12+foot+dinghy&oq=12+feet+dinghy&gs_l=img.1.0.0i10i24.2460.8412.0.13328.14.14.0.0.0.0.77.888.14.14.0.msedr...0...1ac.1.62.img..0.14.875.7heSicOhVWc Meglepődtem értesülve, ezt siófoki hajóépítő már építette a Balatonra. Tudjátok, a Laci. Ahogy olvasgatom, több országban próbálták a régebbi honi dingiket újra bevezetni, de aztán erre a tipusra álltak, ha megnézitek értitek miért. Mint csónak is teljesértékű munkaeszköz, mint vitorás, esztétikailag szép. Mondják, ahhoz képest megy is.
Mellékletek:

Grey hajó 2014 okt. 31 20:58 #29

Azt hallottam, az aug.20-i tüzijáték kilövőnek épült. Az ötvenes- hatvanas években egy pirótechnikai hetvencentis fáklyarúd volt kötelező a hajóban. Mentés célból, jelzőnek. Nyár végén, ha a nép bejókedvezett, begyújtotta és hajigálta egymásnak. Egy nadrágom ki is égett, nem felejtem otthon mit kaptam...

Grey hajó 2014 okt. 27 13:22 #30

Úgy látom, hogy onnan figyelik meg a madarak a hajósokat. :)

Grey hajó 2014 okt. 27 10:14 #31

Szia Géza! Madármegfigyelő állomás. Legutóbb a Flottabajnokság első napján hajóztuk körül.

Grey hajó 2014 okt. 23 17:14 #32

Mi lehet ez? A fotók még nyárról, de tegnapelött távcsővel még ott láttam, Siófok és Káptalanfüred vonalon vízközépen... nem tudok tőle aludni.
Mellékletek:

Grey hajó 2014 szep. 27 16:44 #33

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Nem jelentkezett senki idáig , hogy szüksége lenne legénységre, de nem gond . Idén eleget vitorláztam 420-ason .Gondoltam, hátha nem lesz elég mancsaft . Kipróbálok nagyobb hajókat , mielőtt elkezdem építeni a sajátomat , és gyűjtöm a tapasztalatokat , ötleteket . Mindenképpen jolle lesz .
Utolsó szerkesztés: 2014 szep. 27 17:26 Írta: Grey. Indoklás: elírás javítása...bocs :)

Grey hajó 2014 szep. 27 14:58 #34

Nem sikerült hajóra szállni? Amilyen szél van böhömnagy mancsaft nem lenne a legjobb ma. De mikor szél jön! Sírnak még utánad... Min vitorlázol? A fűzfői flotta hajói a 40-50es években a bakonyi betyárokról voltak elnevezve. Azt idézte a hajónév.

Grey hajó 2014 szep. 27 11:59 #35

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Szerintem jó név választás volt ehhez a szép hajóhoz, kár lenne ezért a vén betyárért. Reméljük Sobri Jóska még sokáig él...:)

sobrijska.jpeg

Grey hajó 2014 szep. 26 17:38 #36

Látom, itt vagy, éppen a régi fórumot böngésztem. A SOBRIt hetven éves koromban eladtam, de nem nagyon használták és parton állt nem gondozva. Tőle is megvették, aztán ettől az új tulajdonostól is, hajótest másolásra? Állítása szerint ( nem megbízható ) Földvárra került. Nem tudom. Egy éjszakai erősszeles úton rájöttem, nem való nekem már. Félni kezdtem, jel lehetett. Hetven fölött jártam, Réka sem volt már mai csirke és a dolog kezdett veszélyessé válni. Szóval, elvesztettem a régi magam. Majd rájössz egyszer, mit akarok mondani. A képen jó rálátás van a SOBRI JÓSKÁRA látszik a különbség a kistaviakkal szemben. Gyakran huszonötösnek nézték pedig normál tizenötös méret volt. Fa, két réteg vékonyabb paplannal vonva a súlynyerés miatt. Megérte. A szekrény ki lett véve és a kokpit padokat lehajthatóvá csináltuk. Többnapos rossz időkben ponyva alatt így hangulatosan lehetett élni, főzni. Hej, míg az ember fiatal!
Mellékletek:

Grey hajó 2014 szep. 26 16:57 #37

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
A Sobri Jóskával mi lett? Nem látom a hajók listáján... ez gondolom még fa építésű.

Grey hajó 2014 szep. 24 17:06 #38

Szívesen beleülnék én is. Hogy megírtad, megnéztem, százával képek róla. ( a goole-ban a KÉPEKre kattintva írom be, akkor látványosan képekben jelennek meg a keresések, jobban szeretem ) . A SOBRI JÓSKA első vitorláit (Kompolthy szabás, remekül is ment tőle ) még klasszikus módon, felkapó bumállással varrtuk ( Réka ) . Még ma is klasszicista vagyok , melegszik a szívem egy szép gaffszerelésen, ha nem is olyan gyors, de szép .... a versenyhajó "klassz" de nem kedves. Nekem nem. Ha örömvitorlázom nincs hová letenni a fenekem ezekben mert mindenhol nyom valami szerelvény. A tizenötös nem versenyre gondolt hajó, erre átszerelése öszvér dolognak tűnik nekem . Ha SZABÁLY lenne a túrakényelme, mindenki jól járna.
Mellékletek:

Grey hajó 2014 szep. 24 15:01 #39

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Mikor megláttam , én is egyből beleszerettem .Ez kutter vitorlázatú,de a régi rajzokon van gaffos is . Dél Angliában ,West Cowesban van a kikötője . Pont akkor volt egy klasszikus hajó találkozó a szigeten,mikor ott voltam .A 15-ös tengeri nagytestvére lehetne , ezért is tetszett meg :
cowessabrinakutter.jpg

)

Grey hajó 2014 szep. 23 20:00 #40

Nagyon szép hajó. Gaffos? Külföldön? Újra szaporodnak a klasszikust idéző típusok. A kisebb trélerezhetők, házi építésüekkel komoly versenyek vannak. Fenntartási árakkal kezdenek küzködni ott is. A szerelvények a sportosság érdekében is csökkennek ezeknél.

Grey hajó 2014 szep. 23 14:34 #41

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Ez egy Harryson Buttler 1935 ös építésű . Volt szerencsém hajózni rajta (utasként csak... :) )A neve Cowes Sabrina
Csináltam róla pár képet. Ha valakit érdekel , feltöltöm. 8,6 méter hosszú 2.5 széles kb 4 tonna

Grey hajó 2014 szep. 23 05:37 #42

Szerbusz Grey, az a gyönyörűség a VERSENYEKnél micsoda? Nem győzöm nézegetni. Gaffos?
Oldalmegjelenítési idő: 0.262 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum