Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: honlap

honlap 2015 máj. 18 14:05 #1

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Végre valaki ír a fórumra . :)
A galéria mikor lesz használható ?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

honlap 2015 máj. 18 11:35 #2

Kővári Tamás véleménye hol található? LUXI célzott rá a régi fórumban, valamiért nem tudtam belépni. Nem volt értekezlet?
Utolsó szerkesztés: 2015 máj. 18 11:41 Írta: géza. Indoklás: Rossz fogalmazás

honlap 2015 máj. 07 06:49 #3

Az osztályértekezleten igényként merült fel, hogy a honlapunkon a régi fórum legyen használatban, mert ez az új egyesek szerint bonyolult, és nem működik mobilról.
Hát boldogan jelenthetem, hogy a régi fórum fenn van a honlapon, fenn is volt, és mindkét fórum működik mobilról is.
Szerintem mindenki fórumozzon az általa kedvelt változaton, és az idő majd eldönti, hogy melyik életképesebb.

honlap 2015 feb. 09 19:32 #4

Felraktam pár képet a Facebook oldalra!

honlap 2015 feb. 03 08:28 #5

Olvasgattam a Joomla leírásokban a Joomla magyar fórumán, nem jelent gondot külső tárhelyen, felhőben tárolt képek integrálása a galériába. Eszerint a szűkös 1 GB jobb ha marad a fórumnak és a osztályt érintő legszükségesebb dokumentumoknak (remélem ezek lassacskán bővülnek majd), az újabb képek meg mehetnének más, ingyenes tárhelyekre. A rendszergazdánál meglenne egy költöztethető, bármikor helyreállítható állományban.

honlap 2015 feb. 02 13:34 #6

Félreértés ne essék, sajnos én sem vagyok hozzáértő. Csak érdekel, szívesen foglalkozom vele, és csinálom, ahogy időm engedi. A recept egyébként egyszerű: Mind a Joomla tartalomkezelő, mind a Phocagallery szabad forráskódú, ingyenes programok. Sok leírás található a neten, olvasgatni kell. Én is így hoztam össze az eddigieket, nekem ezért kerül minden apró előrelépés több napi munkába.

Amiket pontokba foglaltál, azokat kicsit bővebben kifejtve már leírtam Árpinak is. Sajnos két választási lehetőség van. Az egyik, hogy szívességi alapon, szépen lassan fejlődik tovább a honlap, és a tárhely éves díján felül nem kerül pénzébe a flottának. A másik, hogy fizet a flotta egy szakembert, aki pár hét vagy hónap alatt teljesíti a kívánságainkat, és vállalja a további karbantartást.

Jelenleg egyébként 1 GB tárhellyel rendelkezünk, melyből 347 MB foglalt. Ha több / nagyobb / mozgóbb képet akarunk feltenni, nagyobb tárhelyre kell előfizetni a későbbiekben. Ezzel kapcsolatban a www.joomlatarhely.hu/ oldalon találtok bővebb információt.

Biztos sokakban felmerül a kérdés, hogy ha ilyen lassan fejlődik a honlap, mire volt jó ez az egész hercehurca. Szeretném ezt a kérdéskört is rövidre zárni: A régi tárhely is szívességi alapon működött. Az új honlap és tárhely részben amiatt kellett, mert várható volt, hogy egy szerverköltöztetés és modernizáció miatt megszűnik a régi. Azóta meg is szűnt, ezért én inkább szerencsének élem meg, hogy legalább a jelenlegi formájában elkészült az új honlap, mielőtt teljesen eltűnt volna a régi.

honlap 2015 feb. 02 08:06 #7

Eddig soha nem foglalkoztam honlapok szerkesztésével, nincs hozzá tudásom és gyakorlatom.
Az eszközök között lévő galéria szerkesztővel gondolom nem nagy ügy elkészíteni, tehetünk egy próbálkozást.
Valaki hozzáértő esetleg összerakná? Gergő, Gábor?

honlap 2015 feb. 01 19:59 #8

Zoli! Tudsz segíteni? Meg tudod csinálni? A galériát be tudod indítani? Előbb inuljon el, legyen meg az, ami megvan, aztán jöhet a többi. Ehhez kellene egy kis segítség.

honlap 2015 feb. 01 18:59 #9

A honlap működik, a próbaidőszak szerintem sikeres, viszont tartalmi bővítésre nagy-nagy szükség van.

A következő dolgokat látnám szívesen:
- régi fórum lementése arra az esetre, ha az sg-s fórum már nem lesz valamiért hozzáférhető. Jó lenne használható, visszakereshető formában archiválni.
- egységek adatainak és képeinek a frissítése. Ehhez kiindulás lehet az osztályfelmérőnél lévő jelenlegi adatbázis. Ezenkívül mindenki írja meg, hogy mit látna szívesen a hajójáról a honlapon. Friss képeket is kérünk.
- a flotta története. Legalább a 15-ös bajnokságok eredményei, amik 1984-től rendelkezésre állnak, pl. Dulin Jenő és Dulin László Vitorlássport című könyvében. Még jobb lenne valamilyen írásos história.
- rangsor eredmények, visszamenőleg a korábbi évekre is. A helyezettek ezt igazán megérdemlik, megdolgoztak érte.
- friss programok, versenyek, események.

Jó lenne, ha ez a honlap is, akárcsak a flotta, egy élő dolognak látszana kívülről nézve is!

honlap 2014 nov. 15 16:49 #10

Igen, így mintha jobb lenne. Mit kell csinálnom, hogy ide betegyek valamit, ne csak egy kugli legyek? Nálad milyen szép ez a vitorlákat mutató kép.

honlap 2014 nov. 15 14:05 #11

Még nem próbáltam, de elvileg a Fórum legördülő menü "Profilom" menüpont alatt lehet profilképet feltölteni.

honlap 2014 nov. 15 13:59 #12

Kedves Géza! Ha az egeret az "5 órája 30 perce" (vagy hasonló) felirat fölé húzod, megjelenik a pontos dátum. Más megjelenítést egyelőre nem tudtam beállítani.

Szerk.: Megtaláltam, a pontos dátum jelenik meg.

A galérián még dolgozom.
Utolsó szerkesztés: 2014 nov. 15 14:01 Írta: Gergő @ Ger-Bea.

honlap 2014 nov. 15 08:30 #13

Jó lenne, ha a bejegyzések dátumozva lennének.

honlap 2014 nov. 11 12:05 #14

Sziasztok!
Sajnos az új honlapnak technikai okok miatt még nem működik a fénykép kezelő oldala.
Gergő! Ha ezt olvasod, és van némi szabadidőd, akkor légy szíves tájékoztass minket a fejleményekről. Ha valamiben tudunk segíteni, akkor szólj, és megbeszéljük.
Köszi!

honlap 2014 nov. 03 16:27 #15

• Grey
  • Grey profilkép
  • TÁVOL
  • Nomen est Omen
Érdeklődnék,hogy a régi honlapon fentlévő képeket hogyan lehetne újra látni ? ^^:=3

honlap 2014 okt. 13 09:17 #16

LUXI, írtad Lacival beszéltetek a Történet megírásról, elkezdtem, hogy legyen valami, de nincs nagy érdeklődés ott. Feltehetnéd a saját listád - oda, vagy újat kezdve, nem tudom - mozgásba jöjjön a dolog. Nem baj, ha rendezetlen, úgyís közösen rendezzük össze. Gondolom. Ezután mindannyian a történet részei vagytok, be kéne tennetek képet a hajótokról (magatokról?). Le ne álljon Gábor (MÁMOR) szép kezdeményezése.

honlap 2014 szep. 22 15:08 #17

Szia gergő!
Tel.számom a honlapra: 06303787960
Atus

honlap 2014 szep. 22 13:58 #18

Nem kenyerem a művészet, csak játszom vele. Egyébként hízom a dicséretedtől...kössz. Ha tudná valaki hol kapok ilyen tápot, lenne nagyméretű kép is. Sajna tavaly kipukkant. (kép). MÁMOR Gábor gondolata, csináljuk együtt a TÖRTÉNETET, mikor válik rovattá? Mindenki majd megőrül már, hogy írhasson bele.
Mellékletek:

honlap 2014 szep. 22 08:37 #19

Kedves Géza,

Nagyon tetszenek a grafikáid, a vitorlázás, a vízi élmény hangulatát tökéletesen átadják. Szinte ott vagyok velük egy másik hajóból képzeletben kitekintve.
Festőművész, vagy grafikus vagy?
Ha meg lehet oldani, ezek a képek elbírnák a nagyobb felbontást, pl. egy képernyőnyi méretet.

honlap 2014 szep. 20 10:14 #20

Csak a VÁLASZ ad lehetőséget erre a bejelentkezésre, a KÖZÖSSÉG sem adott lehetőséget. A beírási felületet értem. Képet is megpróbálok itt, az előbbihez képest kontrasztosabb. Kiváncsiságból. Talán nagyon elszaporodtam itt, de igen tetszik ez az új fórum dolog. Majd higgadni fogok igérem.
Mellékletek:

honlap 2014 szep. 19 11:09 #21

Azt hittem, jobb lesz a kép. "Déli széllel Port Lacajba" . Ez van alul írva. Hogy megint beléptem, ezt az ideírást csak úgy tudtam csinálni, hogy a SZERKESZTÉST indítom (?). Egy próbát kisérlek meg, a grafikák színben is hogyan torzulnának. Ha ezt ismerem, a jövöben jobban tudom csinálni. Nem baj?
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2014 szep. 19 18:35 Írta: géza. Indoklás: színpróba , grafika kisérlet

honlap 2014 szep. 19 11:06 #22

Grafikázom néha az emlékeket amiből a legtöbb Port Lacajhoz, a jolleparadicsomhoz kötődik.
Mellékletek:

honlap 2014 szep. 19 10:56 #23

Néha grafikázom az emlékeket. PORT LACAJ-ról a jollésok paradicsomáról nagyon szép emlékeim vannak.

honlap 2014 szep. 18 12:24 #24

Megnéztem, nagyjából 2006. júniusától vannak bejegyzések a régi fórumban. Jó néhány üveg bor, sok szabadidő, a ctrl+c ctrl+v kb. többszáz lenyomása, kitartás - ezek szükségesek a manuális archiválásához. Sajnos a legelső nálam ugrott :( , most nézem itt a vérképemet, (mi a fene ez a GGT?) ...
Szóval majd ha időm engedi, nekiállok, izé, -ülök.

honlap 2014 szep. 18 11:46 #25

Sziasztok!
Először is köszönet az új honlapért, Gergő! Ezt a fórumot még szokni kell. Viszont valamit szerintem nagyon gyorsan el kéne dönteni: ugyanis az borzasztó zavaró lesz, ha a régi fórumba is írogatunk még, meg ebbe az újba is...
A régit akkor le kéne állítani és megérdeklődni az sgforum-osoktól, hogy lehet-e archiválni valahogy. Ha nem, akkor "manuálisan" archiválni kell, mert már abban is vannak fontos történeti adatok, esemény-szálak, felfeslik a múlt (hadd legyek már egy kissé költői :)
Géza, itt egészen könnyen mellékelhetsz képeket, kész szövegeket, akár tömörített állományokat is (zip), ahogy látom.

honlap 2014 szep. 18 10:51 #26

Gergő, félre ne érts, nincs nekem semmi bajom (sőt élvezem!) itt semmivel, nem értek ezekhez amit ilyen szépen megcsináltál. Az a képfeltevés milyen egyszerű lett , nagy megkönnyebbülés nekem. A PC és környéke pedig számomra egy rejtély. Kérdezgetésemet tudd be ennek.
Mellékletek:

honlap 2014 szep. 18 08:41 #27

Kedves Géza!

Az új honlapnak és fórumnak ebben a pillanatban csak két előnye van a régivel szemben. Az első és legfontosabb, hogy létezik. A régi ugyanis megszűnő félben van. A másik a teljeskörű adminisztrációs hozzáférés, ami lehetőséget ad arra, hogy a réginél korszerűbb, színvonalasabb honlapot és fórumot állítsunk össze. Sajnos ez sok munkával jár, a szabadidőm pedig korlátozott. Később lesz lehetőség profilképet feltölteni, valamint terveim szerint bárki szerkeszthet majd fényképes beszámolókat egy erre elkülönített oldalon.

Még én is sok hibát és kényelmetlenséget fedezek fel, de remélem, az új honlap hamar elnyeri a flotta tetszését.

Gergő

honlap 2014 szep. 18 08:09 #28

Pld. a PROFILképet hogy kell idetenni? A betett kép mekkora legyen?

honlap 2014 szep. 18 08:06 #29

Kell egy kicsit ismerkednem itt a szokásokkal. Zavar, hogy a nagy méret miatt az áttekinthetőség csökken. Nem tudom. Meg az is, talán nem jól választom meg a téma helyét. Szóval, bele kell jönnöm ennek a fórumnak a "lelkivilágába".

honlap 2014 szep. 18 07:51 #30

Sziasztok!
Egyelőre nincs válogatás. Mindenki szabadon regisztrálhat. Aki csúnyán viselkedik, azt kitiltjuk :) Ha később szükséges lesz, be lehet állítani, hogy csak adminisztrátori jóváhagyással működjön a regisztráció.
A régi fórum elérhető a "Fórum" legördülő menüjéből.
E-mailt akkor kaptok az új üzenetekről, ha bekapcsoljátok a "követést".
Gergő

honlap 2014 szep. 17 16:15 #31

Eszerint itt egymás címeit is megkapjuk, de mi lesz, nem vagyunk válogatva. Elszabadul a pokol? (Téged nem bánlak...)

honlap 2014 szep. 17 16:11 #32

Zoli, megjött gmailen az üzeneted. Hogy csináltad? Szerbusz, látom Te is itt böngészel. G.

honlap 2014 szep. 17 16:00 #33

Szép lett az új honlap, köszönet az elkészítéséért.

A keret ezzel adott, a tartalom bővítése már csak a fórumozók és a 15-ös "társadalom" hozzájárulásain múlik.
Remélhetőleg ez egy pezsdülést hoz, több hozzászólást, új képeket, stb., mert az utóbbi hónapokban elég punnyadt lett a régi fórum.

honlap 2014 szep. 17 12:13 #34

Az Ó fórumot a google keresőn keresztül eléred. A régi honlapról a képek is át lesznek rakva. Új képeket azután már tudunk mi is hozzáadni.

honlap 2014 szep. 17 12:03 #35

Sikerült. Szép izléses grafika, tetszik. Az Ó- forum hogy jön elő? És Ti mikor?

honlap 2014 szep. 17 11:24 #36

Na, nekem is sikerült? Próba.
Mellékletek:

honlap 2014 szep. 15 12:40 #37

Mikor lesz éles? :)
A regisztráció szűrés nélkül sikerült. Előzetesen arról beszéltünk, hogy szűrjük a regisztrálókat.
Utolsó szerkesztés: 2014 szep. 15 12:47 Írta: ifj. Széltoló.
Oldalmegjelenítési idő: 0.188 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum